Opencv C++ Ders 20 (Renk Tanıma ve Takip)

talhakoc 17 Şubat 2015OpenCv

Visual Studio C++ ile opencv kütüphanesi kullanılarak herhangi bir rengin diğer renklerden ayrılarak belirli renkli objelerin seçilmesi ve bu objelerin takip edilerek kuyruk çizilmesi uygulaması üzerine çalışıldı.

Bir sonraki ders: Opencv Ders 21(Haar cascade Sınıflandırıcısı Nedir?)

10 thoughts on “Opencv C++ Ders 20 (Renk Tanıma ve Takip)

 1. Merhabalar diğer videolarda kodlar kısa olduğu için bakarak yazabiliyorum. fakat burada kod kısmı epeyce uzun acaba kodu mail olarak gönderir misiniz?

 2. merhaba ben programı derlediğimde çalışıyor ama çok kasıyor uygulama kodu kontrol ettim aynısı kasma sorunu hakkında bi fikriniz var mı acaba laptop i7 635m 2gb ekran kartı mevcut iyi günler

 3. Merhabalar,
  Ben 3 farklı renk ayırma yapacam bunu nasıl yapabılırım nereye bakmam lazım..

   1. Hocam ben o işlemi yaptım. seri porttan veri gondermem lazım visual uzerınde yapmadım acaba yardımcı olurmusunuz..

 4. kırmızı objeyi ekranda farklı yerlerde gezdirmeme rağmen hep aynı yerden çizgiyi çiziyor

 5. Hocam böyle bir programı öğreterek çok güzel ve anlamlı bi olay gerçekleştiriyorsunuz.İllaki bunları uygularken aklımızda soeu işarteleri oluyor elbette benimde aklıma takılan ve projemde olan renk tanıma ve takip algoritamasını yaptım çalıştı lakin benim sadece kırmızı değil sarı ve yeşile de duyarlı olmasını istiyorum ne yapmalıyım? yardım ederseniz sevinirim.

 6. Merhaba hocam
  Ven renk takip sistemi yapıyorum hocam bütün programıda yazdım ama tek birşey yapamadım bana yardımcı olur musunuz. Sorum ise şu. Hocam ben bir tank yapacam ve tank benim üzerimdeki renge göre takip edecek bu takip sırasında bir alan belirlenecek ben tankdan uzaklaştırır zaman o alanı doldurmak için yaklaşacak yakınlasinca alanı taştığı zaman geri gidip tekrardan alanı tam imzasında dolduracak ben bunu yapamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arama

Twitterda

© 2014 - Talha Koç. All Rights Reserved. Powered by Wordpress and Design by We Create Web Designs